Чи потрібно замінювати у Вашому зубі стару пломбу, на яку немає скарг Зворотний дзвінок

Одним з найчастіших запитань моїх пацієнтів перед лікуванням є доцільність заміни старих пломб.

Важко повірити в необхідність заміни старої пломби на нову при відсутності будь-яких больових відчуттів в зубі. Ззовні Ваша пломба може виглядати доброю, але є ряд ознак, які вказують на необхідність її виготовлення заново.

Стару пломбу можна розглядати як бомбу уповільненої дії. Причина - у втраті герметичності між пломбою і зубом, яка з’являється з часом. У мікротріщини між пломбою і зубом починають потрапляти  бактерії, які непомітно спричинюють розвиток карієсу. Усунути наслідки «розгерметизації» пломби можливо виключно заміною її на нову.

Потребує заміни пломба і у разі виявлення її травматичного впливу на ясна. Подібна ситуація спостерігається у випадку, коли пломба раніше була встановлена з погрішністю. Якщо  не замінити таку пломбу, то постраждають ясна, з якими вона контактує.

Причиною замінити стару пломбу може бути і її незадовільний естетичний стан. Кожний пломбувальний матеріал має обмежений  термін збереження фізичних, механічних і, відповідно, естетичних властивостей. Тому рано чи пізно пломбу доводиться замінювати на гарнішу.

Дорогі пацієнти! Пам’ятайте, що виявити порушення в стані Ваших старих зубних пломб може тільки лікар з використанням спеціальних методів обстеження.

Не забувайте відвідувати стоматолога двічі на рік, щоб попередити захворювання Ваших зубів та ясен!

Лікар-стоматолог-терапевт Марічка Боднар