Професійна гігієна Зворотний дзвінок

Якими б ретельними не були щоденні гігієнічні процедури, професійна гігієна порожнини рота залишається незамінною частиною догляду за ротовою порожниною для кожного, хто стежить за здоров'ям зубів і ясен. Пояснити це дуже просто: наліт утворюється на всій поверхні зубів, але далеко не звідусіль його можна видалити за допомогою щітки і нитки. А, залишившись на зубній емалі, він із часом мінералізується і перетворюється на камінь. Це тягне за собою чимало проблем. Утворився камінь - сприятливе середовище для росту і розмноження бактерій, які шкодять здоров'ю порожнини рота, провокуючи запальні та інфекційні захворювання ясен. Без своєчасного втручання стоматолога цей процес поширюється дедалі глибше, руйнуючи як зуби, так і ясна. Але за допомогою професійної гігієни ці проблеми легко усунути. Кваліфікований стоматолог може м'яко і безболісно видалити причину майбутніх захворювань - шкідливий зубний наліт і камінь.

Як проводиться професійна гігієна порожнини рота?

Зазвичай цей процес передбачає такі етапи:

 • ретельний огляд лікарем порожнини рота, оцінка стану зубів та ясен;
 • механічне видалення зубного каменю ручними інструментами і / або ультразвуком з усіх поверхонь зуба, включаючи під’ясенні ділянки;
 • видалення чужорідного пігменту з поверхні емалі - слідів від тютюну, кави, чаю та інших продуктів із барвниками. Процедура проводиться за допомогою піскоструменевого апарата, яким обробляють зубну поверхню за допомогою спеціально підготовлених порошкових сумішей;
 • очищення міжзубних проміжків спеціальними штрипсами та суперфлосами для видалення залишкових фрагментів зубного нальоту;
 • полірування поверхні зубів.

Комплексна професійна гігієна, яка проводиться у стоматологічному кабінеті, - процедура, що не завдає болю чи дискомфорту і займає, залежно від складності, 45 хв - 1,5 години.

Навіть здорові зуби і ясна потребують регулярної професійної гігієни!

Точніше, саме завдяки цій процедурі зуби залишаються міцними і здоровими. А у випадках, коли йдеться про вже розвинене запалення ясен або інші патологічні процеси, чистка стає фактично невід’ємною частиною комплексного лікування патології пародонта.

Також професійну гігієну проводять як перший етап перед реставрацією зубів, хірургічними втручаннями, протезуванням та ортодонтичним лікуванням.

А що у проміжках між візитами до стоматолога?

Необхідно мати на увазі, що навіть професійна гігієна з використанням найсучасніших методів і засобів не дає довгострокового результату, якщо не приділяти уваги правильному догляду за зубами в домашніх умовах.

 • Про звичайне очищення зубів щітками знають всі. Однак не всім відомо, що кращі результати забезпечують звукові або ультразвукові щітки.
 • Для профілактики карієсу дуже важлива чистка міжзубних проміжків. Для цього використовується зубна нитка, спеціальні міжзубні щіточки і іригатори.
 • Неоціненну роль у підтримці здоров'я порожнини рота відіграють ополіскувачі, які використовуються після чищення зубів.

Звертатися до стоматолога слід кожні 6 місяців!

Наслідки незадовільної гігієни порожнини рота

Значення гігієни порожнини рота переоцінити складно. Показник якості гарного догляду за зубами - відсутність проблем з ними і яснами. За відсутності гігієни можливі такі захворювання:

Переваги професійної гігієни порожнини рота у стоматологічному центрі «Каленчук Клінік »

 • Покращення естетики;
 • Швидка процедура без болю;
 • Профілактика карієсу і хвороб пародонту;
 • Процедура проводиться лікарем-стоматологом у спеціально оснащеному кабінеті з урахуванням правил асептики та антисептики.

Клінічні випадки з практики "Каленчук Клінік":