Що потрібно знати про ортодонтичне лікування?

Панує думка, що ортодонтичне лікування проводиться тільки в дитячому віці. Проте щороку зростає кількість дорослих пацієнтів, котрі його потребують. Це зумовлено покращенням якості життя, збільшенням соціально активних людей, прогресивним розвитком ортодонтичних та інших стоматологічних технологій. Саме тому ортодонтія дорослих сьогодні набуває дедалі більшого розвитку, оскільки є незамінним етапом лікування в комплексній реабілітації пацієнта. Ортодонтичне лікування не тільки поліпшує естетику усмішки, але також робить функціонування жувального апарату максимально ефективним. В ортодонтичному лікуванні застосовують незначний тиск на зуби за допомогою брекет-системи. Такий тиск призводить до поступового зміщення зубів, а також до їх випрямлення з одночасним коригуванням підтримувальної кістки.

Які види ортодонтичної апаратури використовуються в «Каленчук Клінік™»?

Використовуються брекет-системи від провідних фірм- виробників, які індивідуально підбираються для кожного пацієнта з урахуванням його фізіологічних особливостей та естетичних уподобань:

  • брекет-системи; 
  • ретенційні капи;
  • допоміжні елементи (мікроімплантати, пластинки, шини, еластичні тяги, пружини, дуги, спеціалізовані апарати знімного та незнімного характеру). 

Види брекетів

За способом кріплення дуг брекети поділяють на:

  • Лігатурні, в основі яких є лігатура — металева дуга, яка вставляється в замочки брекетів. Замочки прикріплені до зубів спеціальним клеєм.
  • Самолігуючі (безлігатурні) — у пластину брекета вже вмонтовано кріплення, тому лігатур немає. Засувки на таких брекет-системах маленькі, тому ці ортодонтичні конструкції мають більш естетичний вигляд, аніж звичайні лігатурні.

За розміщенням на зубах:

  • Лінгвальні – кріплять на внутрішню сторону зубів. Вони абсолютно непомітні для інших.
  • Вестибулярні – кріплять на зовнішню поверхню зубів. 

За типом матеріалу:

Металеві

Брекет-системи, виготовлені з металу. Поверхня цих брекетів дуже гладенька, що пришвидшує процес переміщення зубів. Із цими брекетами нескладно проводити щоденну гігієну ротової порожнини, вони надійні й найбільш ефективні. Однак на зубах вони дуже помітні.

Керамічні

Виготовлені з високо- технологічного скла. Вони міцні і мають гарний естетичний вигляд. Колір брекетів подібний до кольору зубів, тому вони майже непомітні. Такі брекети дуже зручні й не викликають ніякого дискомфорту у власника.

Сапфірові

Виготовлені з монокристалів штучних сапфірів. Вони майже непомітні, мають гарну фіксацію та не змінюють колір. Пацієнт швидко звикає до сапфірових брекет-систем. Вони дуже зручні, досконалі, гарантують якісний результат лікування.

Як проводиться ортодонтичне лікування в «Каленчук Клінік»?

1. Комплексна діагностика.

Під час першого візиту пацієнт знайомиться з лікарем, розповідає про свої побажання (нам дуже важливо звернути увагу саме на ті моменти, які вас найбільше цікавлять). Обов’язковим є заведення медичної документації. Далі пацієнту рекомендується зробити рентген-обстеження (ОПГ, КТ), фотографування зубних рядів, зняття відбитків для виготовлення діагностичних моделей.

2. Узгодження плану лікування.

Під час наступного візиту пацієнту буде запропоновано та узгоджено з ним план комплексного лікування, відповідно до отриманих результатів діагностики. Буде проведена фотодемонстрація подібних випадків, надано відповіді на всі питання, які виникнуть у пацієнта. Відповідно до отриманих діагностичних даних, за необхідності будуть запропоновані процедури, що передують установці брекет-систем: проведення професійної гігієни, лікування карієсу тощо.

3. Закріплення обраної системи.

Ця процедура є абсолютно безболісною. Ви здивуєтесь, але вам сподобається ваше відображення в дзеркалі. Лікар розповість, як правильно доглядати за ортодонтичною апаратурою, надасть рекомендації.

4. Диспансерне спостереження.

Щодо кратності візитів, то вони встановлюються індивідуально, з урахуванням вашого часу та зайнятості. Здебільшого це один візит на чотири тижні. Тривалість - одна  година. Тривалість курсу ортодонтичного лікування від 1,5 до 3-х років (у складних випадках, із залученням суміжних спеціалістів).

5. Завершення лікування.

Процедура зняття брекетів проходить абсолютно безболісно. Але важливо пам’ятати, що всі маніпуляції із брекет-системами має робити лише лікар! У жодному разі не рекомендується самостійно вносити зміни в ортодонтичну апаратуру!

Для закріплення досягнутого результату ще деякий час пацієнт має носити знімні капи або незнімні ретейнери. Це потрібно, щоб зуби не повернулись у попереднє положення. 

Чому необхідно проводити ортодонтичне лікування?

Ортодонтична патологія - не лише естетичний недолік, вона призводить до таких наслідків, як ускладнення гігієни, каріозних уражень, порушення функції суглобів, розвитку пародонтиту, захворювань кісткової тканини, втрати зубів, ускладнення жування і аж до порушення симетричності та пропорційності обличчя. Саме тому в нашій клініці філософія ортодонтичного лікування базується на комплексній взаємодії ортодонта, хірурга, терапевта, ортопеда та пародонтолога. 

У нашому стоматологічному центрі використовуються найсучасніші ортодонтичні системи, а всі роботи проводяться профільними фахівцями високого рівня.  Курс лікування мине швидко, і ваша усмішка завжди випромінюватиме впевненість і красу!

 

Клінічні випадки з практики "Каленчук Клінік":