Естетичне протезування Зворотний дзвінок

Протезування зубів давно застосовується стоматологами як метод лікування і поліпшення зовнішнього вигляду зубів.
Ця послуга актуальна тоді, коли професійна чистка, відбілювання, ортодонтичне лікування та інші заходи щодо поліпшення зовнішнього вигляду і функціонування зубів не допомагають усунути недоліки, а також при частковій або повній втраті зуба. Залежно від стану порожнини рота пацієнта, а також віку, фінансових можливостей і інших чинників, фахівець підбирає оптимальний варіант протезування.
У сучасній стоматології існує безліч методів протезування зубів, багато з яких постійно вдосконалюються, з'являються нові технолог і методики. Завдяки цьому дедалі більше людей отримують можливість виправити я незначні зовнішні недоліки зубів, як-от: пожовтіння емалі, легкі відколи або невеликі зазори між зубами, так і серйозні естетичні дефекти, компенсувати відсутність зуба, відновити функціональність зубного ряду.
Для відновлення естетичного зовнішнього вигляду зубів, кольору зубної емалі, при частковому руйнуванні або відсутності одного-двох зубів використовують незнімні протези. Виготовляються незнімні протези, здебільшого, з металокераміки, кераміки або діоксиду цирконію.

Протезування за допомогою коронок

Коронки — це протези, які встановлюються на залишок зуба, як ковпачок. їх виготовляють з найрізноманітніших матеріалів

Металокерамічні. На металеву основу наноситься керамічне покриття, що імітує зубну емаль. Такі коронки дуже популярні — вони міцні не відрізняються від справжніх зубів, служать до 15-ти років і коштують відносно недорого (принаймні співвідношення «ціна - якість» у них хороша). Однак є й недоліки: зуб під таку коронку спилюється і депульпується, а надміцна кераміка при неправильній фіксації може травмувати сусідні зуби. Іноді біля ясен може бути помітна смужка металевої основи коронки.

Керамічні. Зроблені цілком з кераміки, без металевої основи. Ці коронки дозволяють найбільш точно зімітувати натуральну емаль, аж до текстури і прозорості. Тому такі коронки часто використовують для протезування передніх зубів. Вони довго не зношуються і не змінюють колір. Але кераміка при всій своїй міцності тендітна - вона витримує тиск, але не різкий силовий вплив. І, як правило, використовується для відновлення поодиноких зубів.

З діоксиду цирконію. Цей різновид керамічних коронок за всіма своїми позитивними властивостями дуже схожий на попередній вид. Але головна відмінність — це найсучасніший, естетичний і надійний матеріал, який використовується як для відновлення поодиноких зубів, так і для виконання мостоподібних протезів.

 

Мікропротезування. Керамічні вкладки

Зі зростанням технічних можливостей у виготовленні та обробці керамічних мас з'явилася можливість замінити об'ємні пломби на керамічні вкладки.

Відмінності між пломбою і вкладкою значні:

  • Пломбу лікар формує з матеріалу під час прийому пацієнта; виготовленням вкладки займається зуботехнічна лабораторія, а потім лікар фіксує вкладку на зуб.
  • Міцність пломби, її довговічність і стійкість форми значно поступаються показникам керамічної вкладки.
  • Можливість підібрати правильний колір відповідно до відтінку сусідніх зубів у вкладок більша, ніж у пломб.

Переваги зубних вкладок:

  1. Вкладки більш міцні, ніж пломби, що виготовляються безпосередньо в зубі. На каріозні зуби виготовляються вкладки, тому що об'ємні пломби можуть не витримувати жувального навантаження і розколюватися. Вкладки суттєво зміцнюють зуб.
  2. Керамічні вкладки чудові з погляду естетики. Кераміка має напівпрозорість і цілком імітує колір зуба.
  3. Вкладка точно повторює анатомічну форму зуба. Надати вкладці гарної форми дозволяє її виготовлення поза порожниною рота.
  4. Керамічні вкладки стійкі до зовнішніх впливів, вони не темніють з часом, не змінюють колір під впливом кави, тютюну тощо.
  5. Вкладка може замінити коронку, якщо збереглася міцна основа зуба.

Мікропротезування. Вініри

Вініри — це керамічні накладки товщиною 0.2 - 0.8 мм, які встановлюють на передні зуби у випадках, коли зуби вже зруйновані або змінили колір. Вони дають змогу досягти потрібної форми й бажаного кольору, одночасно захищаючи зуби. Вініри виготовляють відповідно до кольору зубів пацієнта і його побажань щодо форми. Таким чином досягається необхідний естетичний результат, відбувається найменше травмування зуба під час встановлення, гарантована надійність і довговічність.

Переваги порцелянових вінірів

По-перше, вініри надають зубу більш натуральний здоровий вигляд. Це пов'язано з тим, що стоматологічна порцеляна дуже точно імітує властивості поверхневого шару зуба — емалі.

По-друге, на порцелянових вінірах ніколи не буває плям. Порцеляна — найбільш гладкий і непроникний матеріал, тому на її поверхні ніколи не утворюються плями, потемніння або знебарвлення. Красі вашої емалі більше нічого не загрожує — ні кава, ні цигарки, ні червоне вино (кераміка має дуже високу стійкість кольору).

Ласкаво просимо завітати до нас і отримати усмішку, про яку ви мріяли все життя!

 

Клінічні випадки з практики "Каленчук Клінік":