Заміна втрачених зубів Зворотний дзвінок

Стоматологічне протезування — це встановлення штучного зуба (або кількох), замість втраченого природного. Метою сучасного стоматологічного ортопедичного лікування є повноцінне і комплексне відтворення всіх функцій зубощелепної системи.
Віднедавна протези з акрилу і багатошарової порцеляни поступилися місцем біологічно нейтральним гіпоалергенним матеріалам і суцільнокерамічним реставраціям. Штучні зуби стали не тільки «дружелюбнішими» щодо організму людини, але й довговічнішими, а зовні практично не відрізняються від натуральних.

Як впливає на людину відсутність зубів?

Чи знаєте ви, що втрата навіть одного зуба тягне за собою незворотні зміни не тільки в зубощелепній системі, але також у вашому зовнішньому вигляді та соматичній системі організму?

Відсутність частини зубів призводить до нерівномірного розподілу навантаження на кістку, внаслідок чого кісткова тканина стає тоншою і надалі не зможе створювати необхідну опору. Більше того, зміни щелепи безпосередньо відображаються на вашому обличчі: при втрачених зубах поступово видається вперед підборіддя, кінчик носа загострюється, а носогубні складки стають глибшими і помітнішими.

Як можна замінити втрачені зуби?

Для заміни зруйнованого або видаленого зуба стоматолог, залежно від медичних показів, порекомендує встановлення зубних імплантатів або використання традиційних методів протезування. 

Незнімне протезування зубів

Це відновлення пошкоджених зубів або частин зубів за допомогою незнімних протезних конструкцій, які міцно фіксуються в ротовій порожнині пацієнта за допомогою цементувальних матеріалів.

 

Протезування за допомогою коронок. Коронки — це протези, які встановлюються на залишок зуба, як ковпачок. Їх виготовляють із найрізноманітніших матеріалів.

Мостоподібне протезування. Втрата кількох зубів поряд спонукає до встановлення мосту. Зубний міст — це конструкція, що складається із кількох, з’єднаних в одне ціле, коронок.

 

Мікропротезування — це відновлення частини зуба надтонкими керамічними накладками або вінірами різноманітної форми та розмірів.

До основних переваг незнімного протезування відносять міцність фіксації, природний вигляд протезів, здатність витримувати значне жувальне навантаження, легкість догляду за протезами, а також швидку фізіологічну та психологічну адаптацію до ортопедичної конструкції.

Знімне протезування зубів

Знімні протези відновлюють зубний ряд частково або повністю.

Часткові знімні протези можна знімати рідше, вони відносно зручні, і адаптація до них проходить швидко.

Повні знімні протези застосовуються за повної відсутності зубів на одній або обох щелепах. Такі протези потребують більшого догляду, звикання і терплячості під час користуванні.

Пластинчасті зубні протези
Такий протез має вигляд акрилової пластини із встановленими в ній штучними зубами. Він опирається на щелепу і, присмоктуючись, фіксується на яснах. Слід зауважити, що матеріал пластинчастого протеза рідко, але може викликати алергію, а його пориста мікроструктура сприяє розмноженню бактерій. Саме тому такий протез рекомендується ополіскувати після кожного прийому їжі і щодня чистити, як власне, і зуби.

Бюгельні зубні протези.
Бюгельні зубні протези складаються з акрилового базису, штучних зубів та металевої дуги. Цей зубний протез має кращу фіксацію завдяки спеціальним кріпленням (гачкам, замкам тощо).

Альтернативою мостоподібним та знімним протезам є протезування з опорою на імплантатах. І хоча протезування на імплантатах триваліше і дорожче від звичайного, варто звернути увагу на його значні переваги. Імплантати дозволяють уникнути обробки природних зубів під коронки та можуть служити людині протягом всього життя.

Заміна одного втраченого зуба

На відміну від традиційних мостоподібних зубних протезів імплантат є більш щадним, оскільки дозволяє уникнути пошкодження сусідніх здорових зубів і зберегти об’єм щелепної кістки, який зазвичай зменшується після втрати зуба.

Заміна кількох втрачених зубів

За тривалої відсутності одного чи кількох зубів відбувається деформація зубного прикусу, перевантаження і пошкодження зубів, оголення їхніх коренів, втрата кістки, яка підтримує зуб Перевантаження збережених зубів викликає спершу фізіологічний дискомфорт, а надалі - додаткову втрату інших зубів. Коронки на імплантатах відновлюють цілісність зубного ряду, рівновагу прикусу і сприяють збереженню здоров'я ваших зубів і щелепних тканин.

Заміна всіх втрачених зубів

За відсутності всіх зубів імплантати можуть подарувати щелепам новий зубний ряд та жувальні відчуття наближені до природних, а вашій усмішці — другу молодість та гармонію естетики обличчя.

Вибір зубного протеза є дуже відповідальним завданням лікаря-стоматолога. Ефективний варіант зубного протезування обирається під впливом багатьох факторів: здоров'я та віку пацієнта, хвороби зубів і щелеп, його матеріальних можливостей і способу життя. Спеціалісти стоматологічного центру «КАЛЕНЧУК КЛІНІК™» володіють всіма сучасними техніками зубного протезування і здатні вирішити будь-яку вашу проблему, пов'язану із втратою зубів.