Чому сколюється кераміка Зворотний дзвінок

Однією з причин звернення пацієнта до стоматолога-ортопеда є псування керамічного облицювання зубної конструкції (зубної реставрації), що проявляється тріщиною чи дефектом облицювання, можливим дискомфортом та болями при утворенні рани від контакту із гострими краями сколеної ділянки.

Існує декілька основних причин сколу керамічного покриття, а саме:

Не слід забувати, що керамічне облицювання сколюється найчастіше не через недостатню міцність матеріалу, а через надефективну та не контрольовану  роботу жувальної мускулатури. Якщо пацієнт  регулярно відвідує  стоматолога-ортопеда, де йому  проводиться передчасне виявлення та усунення оклюзійних стресів на зубну конструкцію, то вірогідність поломки керамічного облицювання реставрацій є незначною.

Оптимальний розподіл жувального навантаження на ортопедичну конструкцію, стабільний прикус, а також відсутність оклюзійних перешкод створюють умови для якісного та довготривалого функціонування облицьованих керамікою зубних реставрацій.

Для своєчасного виявлення та усунення перешкод функціонування керамічних зубних конструкцій пацієнтам слід не рідше одного разу на рік звертатись для профілактичного огляду стоматологом-ортопедом.

Лікар-стоматолог-ортопед Максим Федірчик