Здоров'я кореня зуба Зворотний дзвінок

У стоматологічному центрі «Каленчук Клінік™» лікування пульпіту та періодонтиту проводиться з використанням мікроскопа, за допомогою якого лікар контролює ендодонтичне лікування на усіх етапах. Це знижує ймовірність ускладнень, виключає подальшу появу рецидивів захворювання і підвищує відсоток успішного лікування.

ПУЛЬПІТ ТА ПЕРІОДОНТИТ - ЩО ЦЕ?

Побутує дві основні хвороби коренів зуба: пульпіт та періодонтит.

Пульпіт - це запалення нерва зуба.

Періодонтит - це запальний процес у кістці навколо верхівки кореня.

Причиною цих захворювань є патологічні мікроорганізми. І пульпіт, і періодонтит є по суті ускладненнями карієсу і у занедбаному стані можуть спричинити необхідність видалення зуба.

ЯК МІКРОБИ МОЖУТЬ ПОТРАПИТИ В ЗУБ?

Є декілька шляхів потрапляння мікробів у середину кореня: нелікований карієс, хвороби ясен (пародонтит), травматичний пульпіт (коли відбувається травма щелепи, відколюється частина коронки і пульпа оголюється) та через неякісне попереднє стоматологічне лікування.

НАСЛІДКИ НЕВИЛІКУВАНИХ КОРЕНЕВИХ КАНАЛІВ

  • Періодонтит. У занедбаному стані може спровокувати серйозні захворювання. Серед них: остеомієліт кістки щелепи, гнійне запалення м'яких тканин обличчя, гострий сепсис.
  • Втрата зубів відбувається через запущену стадію хвороби і несвоєчасне звернення до лікаря. Видалення зуба - крайній захід, який доцільний тільки за неефективності методів терапії.
  • Гранульома зуба може з'явитися через нелікований гострий чи хронічний пульпіт або після механічних пошкоджень (травми). Гранульома є кістозним новоутворенням із грануляційної тканини у вигляді мішечка з гнійним вмістом. Мішечок фіброзною капсулою з'єднується з коренем зуба. Таке ускладнення може стати серйозною проблемою, проте наші пацієнти вже знають, що гранульому можливо вилікувати навіть без хірургічного втручання. Для цього існують сучасні методики, які успішно застосовуються у нашому стоматологічному центрі. 

СИМПТОМИ ХВОРОБ КОРЕНЯ:

Зубний біль - виникає спонтанно і буває ниючим, прострілюючим, нападоподібним. Може віддавати у вухо, шию, скроню. Біль здебільшого посилюється вночі. Вдень нашому організму простіше відволікатися, а в нічний час ми розслаблені, тому біль відчувається гостріше.

Неприємний запах - часто супроводжує ураження зуба мудрості. Хворому не допомагають навіть найсильніші гігієнічні засоби.

Безсимптомний перебіг - не залежить від стадії розвитку хвороби. При цьому наявність захворювання покаже тільки рентгенівський знімок.

ФАКТОРИ УСПІШНОГО ЛІКУВАННЯ

  • Виявлення всіх каналів та максимально якісна механічна обробка.
  • Дезінфекція кореневих каналів завдяки промиванню спеціальними розчинами.
  • Тривимірне пломбування, яке проводять розігрітою пластифікованою гутаперчею для герметичного закриття всіх каналів.

Цікаві факти про зуби

Факт №1
Новонароджені діти не мають бактерій, які викликають зубний карієс. Відомо, що карієс виникає під впливом мікроорганізмів. Але мало хто знає, що в роті у немовлят ці бактерії відсутні. Пізніше дитина отримує ці бактерії від матері під час поцілунків.

Факт №2
Якщо ви не чистите зуби зубною ниткою-флосом — ви ризикуєте пропустити 40% поверхні ваших зубів. Переконайтеся, що користуєтесь флосом щонайменше двічі на день!

Факт №3
Блакитні зубні щітки використовують частіше, ніж червоні. А які обираєте ви? 

Факт №4
Люди, які п'ють три і більше склянки газованих напоїв щодня, на 62% частіше мають проблеми карієсу, ніж ті, які цього не роблять.

Факт №5
Як і відбитки пальців, зуби кожної людини унікальні.

Усміхайтеся частіше та будьте здорові!

 

Клінічні випадки з практики "Каленчук Клінік":