Естетична реставрація Зворотний дзвінок

Існують основні універсальні принципи, які формують наше уявлення про красу. Вираз обличчя й усмішка характеризують індивідуальність кожного із  нас і є особливою формою невербальної комунікації, яка може демонструвати задоволення, дружнє ставлення, щедрість і схвалення. Бажання усміхнутися, щоб справити на інших гарне враження, цілком нормальне. 

Завдання стоматолога полягає в пошуку гармонії між функціональними потребами та індивідуальною естетикою кожного пацієнта. Сучасні технології та постійне вдосконалення матеріалів значно розширило можливості реставраційної стоматології.

Естетична реставрація зубів -

це відновлення, а за необхідності і корекція анатомічної форми зуба, підбір кольору, рівня прозорості твердих тканин зуба, відновлення вікових особливостей і введення зуба у звичну ефективну функцію.

Така реставрація ще називається «художньою» або «косметичною», оскільки кінцева мета - досягнення високої естетики зуба. Методом реставрації зубів досягається відновлення і форми, і кольору зуба, при цьому відновлені зуби не будуть відрізнятися від натуральних.

Традиційно вважають, що реставрувати можна тільки верхні передні зуби, адже саме їх видно під час того, як людина усміхається. Але, виявляється, це зовсім не так. Якщо при усмішці співрозмовника ми бачимо здебільшого верхні передні зуби, то при розмові переважно видно тільки нижні зуби. Щодо бокових зубів, то їхня реставрація є необхідним елементом саме функціональної частини стоматологічного лікування. Адже неадекватне відновлення форми зуба призводить до деформацій зубних рядів, патологічних змін в скронево-нижньощелепному суглобі та до погіршення жування.

При прямих реставраціях використовуються фотополімери. Відновлення зуба проводиться безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта.  

Переваги художньої реставрації над пломбами й коронками:

Коротка тривалість відновлення зуба порівняно з коронкою, яку виготовляють у лабораторії протягом кількох днів. Процедуру реставрації можна провести за одне-два відвідування.

Якщо щось трапиться з коронкою, то її потрібно повністю замінити. Якщо ж пошкодився зуб із художньою реставрацією, то її легко відновити (скол відновлюється за 20-30 хв.).

Під час художньої реставрації повністю відновлюється природний колір зуба. Тож якщо пацієнт дивиться на пломбу – то він її бачить. Художню ж реставрацію він практично не помітить.

Довговічність: фіксація матеріалів відбувається адгезивним способом, що дає високу ступінь кріплення до зубної поверхні.

Міцність: композитні матеріали дозволяють після реставрації передніх зубів вживати в їжу тверді продукти.

Порівняно з коронками чи вінірами реставрація є менш витратна.

Покази до проведення реставрації:

  1. Лікування карієсів усіх типів складності.
  2. Некаріозні ураження зубів (гіпоплазія емалі, флюороз, клиновидні дефекти).
  3. Усунення наслідків гострої чи хронічної травми (скол чи злам зуба, дефекти твердих тканин унаслідок шкідливих звичок).
  4. Корекція форми зуба.

Протипокази до реставрації:

  1. Погана індивідуальна гігієна порожнини рота.
  2. Деякі види патологічного прикусу.
  3. Підвищена стертість зубів.
  4. Бруксизм.
  5. Алергії на реставраційний матеріал.

Художня реставрація зубів – це справжнє мистецтво. Ми не просто відновлюємо пошкоджений зуб, а домагаємось точного збігу форми і кольору зуба. Процедура реставрації – швидка, комфортна і безболісна. 

Завітайте до стоматологічного центру «Каленчук Клінік™» і отримайте усмішку, про яку ви мріяли все життя!

 

Клінічні кейси